«Әлем, сөйле менің ана тілімде»

Өлкетану әдебиеттер бөлімі драматург, аудармашы, Қазақстан Жазушылар одағының мүшесі Абылай Фазылханұлы Мауденовтың төрт жаңа кітабының тұсаукесерін өткізді. Оның шығармашылығында әдеби талант пен аудармашылық талант біртұтас дүниеге айналып, керемет үйлесім тапқан. Бүгінгі тұсаукесер бұған толық дәлел бола алды. Онда кітап оқығанды ұнататындар үшін тамаша сыйлық болған Даниэль Дефоның «Робинзона Крузо», Жюль Верннің «80 дней вокруг света», Рудольф Эрих Распенің «Приключений барона Мюнхгаузена» шығармаларының және Лев Николаевич Толстойдың әңгімелерінің аудармалары ұсынылды. Іс-шараға қатысқандардың арасында қаланың шығармашылық қауымының өкілдері мен Назарбаев Зияткерлік мектебінің оқушылары болды. Балалар А.Ф. Мауденовтың шығармаларын мәнерлеп оқып шығып, жылы лебіздерін білдірді.

Отдел краеведческой литературы провел презентацию четырех новых книг Мауденова Абылай Фазылхановича – драматурга, переводчика, члена Союза писателей Казахстана. В его творчестве литературный и переводческий талант прекрасно сочетаются. Сегодняшняя презентация стала полным доказательством этого. В нем были представлены переводы произведений Даниэля Дефо «Робинзона Крузо», Жюля Верна «80 дней вокруг света», Рудольфа Эриха Распе «Приключенческая барона Мюнхгаузена» и рассказов Льва Николаевича Толстого, которые стали прекрасным подарком для тех, кто любит читать книги. Среди участников мероприятия были представители творческой общественности города и учащиеся Назарбаев интеллектальной школы. Ребята выразительно прочитали произведения А. Ф. Мауденова и поделились своими впечетлениями о встрече.

The Department of Local History Literature held a presentation of four new books by Abylai Fazylkhanovich Maudenov, a playwright, translator, member of the Writers’ Union of Kazakhstan. His literary and translation talents are perfectly combined in his work. Today’s presentation was a complete proof of this. It featured translations of works by Daniel Defoe “Robinson Crusoe”, Jules Verne “80 days around the World”, Rudolf Erich Raspe “The Adventure of Baron Munchausen” and stories by Leo Tolstoy, which became a wonderful gift for those who like to read books. Among the participants of the event were representatives of the creative community of the city and students of the Nazarbayev Intellectual School. The guys expressively read the works of A. F. Maudenov and shared their impressions of the meeting.